X
تبلیغات
زولا
سه‌شنبه 30 خرداد 1385

با درود

 قصد دارم مطالبی را اینجا بنگارم تحت عناوین ادبیات  داستانی ، سینما ، مطالب آموزشی و مقالات علمی و صنعتی.

 ادبیات  داستانی را در دو بخش داستانهای کوتاه و همچنین داستانهای علمی و تخیلی که بسیار مورد علاقه خودم هست، خواهم نوشت.

 سینما را نیز بسیار دوست میدارم که هنر هفتم است و زیبایی های آن چشم نواز و زمانی هم که سینما و ادبیات در آمیخته میشود، شاهکارهای بی بدیلی بر پرده عریض به نمایش در می آید.

مطالب آموزشی به طور خاص مربوط میشود به نکته ها و مقالاتی در مورد نرم افزار  CATIA که مطمئنم دانشجویان و صنعت گران بسیاری خواهان یاد گیری این نرم افزار قدرتمند در زمینه طراحی و تولید هستند، قصد ندارم از پایه آموزش دهم که امکان پذیر نیست ، اما نکاتی را خواهم گفت که خود آزموده ام و میدانم که به کار خواهد آمد، ضمناً مقالاتی نیز در ضمینه صنعت و خودرو و همچنین احتمالاً ماشینها و برنامه نویسی  C.N.C خواهم نوشت.

گفتم که سینما را  بسیار دوست میدارم و در آمیختن ادبیات و سینما در دست تصویرگران توانمند، شاهکارهای فراوانی را در معرض دیدگان ما قرار داده است. اخیراً کتابی منتشر شده  به نام کد داوینچی یا رمز داوینچی، نوشته دن براون نویسنده امریکایی که به فارسی هم ترجمه شده و اتفاقا دوست عزیز من حسین خان شهرابی زحمت ترجمه آن را کشیده.

مطمئنم علاقمندان مثل خودم، تا امروز مطالب زیادی راجع به فیلمی که بر اساس این داستان ساخته شده، خوانده و شنیده اند. فیلم هم که برای اولین در جشنواره کن به نمایش در آمد، مانند فیلم زخمهای مسیح ساخته مل گیبسون مورد تفقد مسیحیان دو آتشه، بسیار قرار گرفت. قصد ندارم راجع به فیلم یا نویسنده و کتابش چیزی بنویسم، آنچه که میدانم بسیاری طالب دانستنش هستند راجع به خود داوینچی هست، خوب بهترین مرجع هم شاید کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت باشد که من فصل مربوط به لئوناردو داوینچی را اینجا قرار میدهم. شاید کمی طولانی باشد، ولی میدانم که خواهنده دانستن راجع به داوینچی  از خواندن راجع به این نقاش و دانشمند و مخترع نابغه خسته نمیشود.